Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi İle Kusursuz Görünüm

Erkeklerin görünümünü doğrudan etkileyen bir diğer faktör bıyıklardır. Bıyık, yüzün ifade kimliğini değiştiren estetik bir unsurdur. Bıyıkları bir nedenden dolayı çıkmamış, rahatsızlık sebebiyle dökülmüş ya da seyrelmiş kişilerde bıyık ekimi uygulanır.

Fue yöntemiyle uygulanan operasyonda ense bölgesinden alınan kökler lokal anestezi altında mikro motorlar yardımıyla istenilen bölgeye nakledilir. Ekilen saç kökleri, bıyık sahasında da önceden olan özelliklerini korurlar ve saç kılları uzamaya devam ederler. Bundan dolayı uzayan saç kıllarının uygun aralıklarla kısaltılmaları , bıyık traşı sırasında yapılabilir. Kökler birbirlerine çok yakın ekilirlerse beslenemezler. Bu nedenle ekim sıklığı, beslenmelerini sağlayacak kadar olmalıdır. Bıyık bölgesinde yara izi, ameliyat izi, yanık izi, dökülme gibi sorunlar bıyık ekimi ile tama yakın kamufle edilebilir, köselerde olduğu gibi hiç bıyık çıkmama durumunda bıyık ekimiyle ciddi kimlik değişimi yakalanabilmektedir.

Uygulama anlamında anlamda saç ekiminden farkı yoktur. Tüm ekim işlemlerinde önemli olan operasyon sonrası görünümün doğal olmasıdır. Bıyık kılları cilde yakın şekilde çıkar, bunun için ekiminin bu açıda uygulanması gerekir.