Sakal Ekimi

Doğal Sakallara Sahip Olmak Artık Çok Kolay

Doğuştan genetik olarak ya da yanık ve travmalar sonrası oluşan izlerin bulunduğu bölgelere sakal ekimi uygulamak mümkündür. Sakal saç gibi değildir, kişiden kişiye çok değişik yoğunlukta olabilmektedir. Birkaç saat süren bu operasyon lokal anestezi altında yapılır. Böylece hasta kısa sürede ağrı acı hissetmeden doğal sakallara sahip olur.

Operasyon planlandıktan sonra gerekli çizimler yapılarak hastanın durumu değerlendirilir. Yine ense bölgesinden alınan köklerin nakliyle gerçekleştirilir.

Köselik ya da seyrek ve dağınık sakal, nakil için en sık ihtiyaç duyulan sebeptir. Sakal ekimi, hormonların bazal seviyeye yerleştiği 20-22 yaşlarından itibaren yapılabilir. Ayrıca, favorilerini uzatmak isteyen, iki günlük sakal görüntüsünü seven ancak sakal telleri düzensiz veya eksik çıkan erkekler için de bu işlem tercih edilir. Sakal ekim hiç sakalı olmayanlara olduğu gibi sakalında parça parça kılsız bölgeleri olan erkeklere de uygulanabilir.

Kişide bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda civardaki sakal sıklığında ekim planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir. Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-3000 kök arasında ekim yapılabilir. Tam köse birinde bıyık ve çene bölgesine 400 er kök, favori bölgelerine 100 er kök toplamda 1000 kök belirgin derecede seyrek olsa da anlamlı görünüm değişikliği sağlar.