Saç Ekimi Hakkında Merak Edilen 5 Konu

SAÇ DÖKÜLMESİ
Saç dökülmesi toplumda hem erkek hem kadınlarda görülen, kişinin sosyal yaşantısını olumsuz etkileyen bir sağlık sorunudur. Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. En sık görülen saç dökülme tipi genetik yatkınlığın etken olduğu “Androjenik Alopesi” dir. Bu tip dökülmeler, genelde erkeklerde alnın iki yanında arkaya doğru saç dökülmesi ile başlar. Bu durum kişinin sabah aynada saçını düzeltmesi için daha fazla vakit harcamasına sebep olur. Saç dökülmeleri ön saç çizgisinden tepe bölgesine doğru ilerler. Saç kaybı ne kadar erken başlarsa gelişmesi o kadar hızlı olur. Kullanılan çeşitli ilaçlar, mezoterapi, PRP gibi uygulamalar dökülmeyi geciktirebilir. Fakat tedavi bırakıldığında saç dökülmesi devam eder. Kalıcı ve en etkin çözüm, uygun hastalarda saç ekimi uygulamasıdır.

FUE YÖNTEMİ
Dünyada son zamanlarda yaygın olarak uygulanan saç ekim yöntemi FUE (Foliküler Unite Ekstraksiyonu) hem saçı alırken hem ekerken doğal sonuçlar ortaya koyan bir saç ekim metodudur. FUE yöntemi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek dökülen alana transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir. FUE yöntemiyle saçın alındığı yerde neşter kullanılmaz, dikiş yada yara izi kalmaz. Hastayı günlük hayatından alıkoymadan işlem gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında alanda mevcut saç köklerine zarar verilmez.
FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi ameliyat ortamında yapılması gereken ciddi bir operasyondur.

OPERASYON SONRASI
• Saç ekiminden sonraki 15 gün sigara ve alkol kullanılmamalıdır.
• Saç ekimi sonrası ilk 15 gün spor yapılmamalı, cinsel ilişkiye girilmemeli, denize ve havuza girilmemeli, aşırı heyecandan kaçınılmalı, darbelerden uzak durulmalıdır.
• Reçete bulunan ilaçlar talimatlara uygun şekilde kullanılmalıdır.
• 3 ay boyunca jöle, topik, saç boyası gibi kimyasal ürünler kullanılmamalıdır.
• Ekilen saçlar 15- 20 gün içerisinde kırılma yöntemi ile dökülür.%80 oranında bu dökülme beklenir. Döküldükten 2,5 -3 ay sonra çıkmaya başlar.1 yıla kadar çıkma süreci devam eder.
• Ekilen saçlar 15- 20 gün içerisinde kırılma yöntemi ile dökülür.%80 oranında bu dökülme beklenir. Döküldükten 2,5 -3 ay sonra çıkmaya başlar.1 yıla kadar çıkma süreci devam eder.
• Saçlarınızın çıkma döneminde ekim yapılan bölgede küçük sivilcelenmeler oluşabilir, bu durumda lütfen bizi arayınız ve kendiniz müdahale etmeyiniz.

Ücretsiz Saç Analizi ve Muayene İçin
0232 400 36 86

Whats App Online Danışma Hattı
0531 374 30 31

Sabit hat: +90 232 400 3686
Sabit hat: +90 232 348 4555
E-posta: info@entokbb.com