Saç Ekimine Karar Vermeden Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Saç Ekimine Karar Vermeden Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiniz. Ancak çok fazla alternatif var ve siz en iyisini seçmekte zorlanıyorsunuz. Peki saç ekimi yaptıracak birinin nelere dikkat etmesi gerekiyor?

  1. Sonucu kötü olan bir saç ekim operasyonunun telafisi asla yoktur. Bu durum kişiye ömür boyu doğal olmayan bir görünüm ve pişmanlıktan başka şey getirmez.
  2. Türkiye’de hemen hemen her kurum 10-15 yıllık deneyimden bahseder. Lütfen kurumu ve ekibi iyi araştırın.
  3. Saç ekiminizi nerede yaptırırsanız yaptırın, estetik plastik cerrah yönetiminde bir ekip olması ve işlemin ameliyathanede yapılması önemlidir. Ameliyathane ortamı sterildir. Hastane içinde bir oda ameliyathanenin yerini tutmaz
  4. Saç ekimi operasyonunda tek seansta 7000-8000 greft ve üstü ekilmesi mümkün değildir.3500-4000 geftlik bir işlem ortalama 6-8 saat süremektedir greft sayısı arttıkça işlem saati uzayacağı için greftlerin dışarıda kalma süresi uzayacak ve bu şekilde greftler zarar görüp fire ihtimali artacaktır.
  5. Görüştüğünüz Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenen ve ruhsatlandırılmış, estetik operasyon yapma yetkisi olan kaliteli bir sağlık kuruluşu olduğundan emin olun. Güzellik merkezlerinin saç ekimi yapma yetkisi yoktur.
  6. Mümkün olduğunca çok fotoğraf görmek isteyin. Size fotomontajlı değil gerçek hasta resimleri gösterdiklerinden emin olun.
  7. Size ekim sonrası nasıl görüneceğinizi bilgisayar programı ile sunanlara inanmayın. Bu gerçekçi değildir.
  8. Piyasa fiyatının çok altında fiyat veren yerlere işlem yaptırmayın. Bir ürün ya da hizmet alırken fiyatın azalmasının ancak kaliteden ödün vererek gerçekleşebileceğini unutmayın.