Operasyon Öncesi ve Sonrası Süreç

1. AŞAMA: OPERASYON ÖNCESİ

FUE yöntemi ile ameliyattan bir gün öncesinde kan tahlilleriniz ve gerekli görülen sağlık kontrolleriniz hastanemizde ücretsiz olarak yapılacaktır. Kan tahlili öncesinde ve saç ekimi operasyonuna girmeden önce kesinlikle alkol alınmaması gerekmektedir. Operasyondan 7 gün öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar (aspirin vb…) kesinlikle alınmamalıdır. Rutin kullanılan ilaçlar ile ilgili doktor ve sağlık personeline bilgi verilmelidir. Operasyon için hastaneye gelirken önden düğmeli gömlek şeklinde kıyafetler giyilmelidir. Operasyona gelirken yemek yenmelidir.

AŞAMA 2: MAKSİMUM GRAFT SAÇ EKİMİ

FUE tekniği dünyada saç ekimi alanındaki en son teknolojidir. Kök hücreleri üzerinde birebir çalışılan bir yöntemdir. Hiçbir ağrı, kesi, yara izi ya da dikiş oluşmaz. Operasyon saçların en sağlıklı olduğu kafanın arka ve yan tarafındaki iki kulak arkasındaki alanın lokal anestezisi ile başlar. Hastanın ihtiyacı olan greft sayısına bağlı olarak çevredeki mikroskopik doku ile birlikte kökler saç derisine tek tek nakledilir. Nakledilecek saç kökü sayısına bağlı olarak işlem 4 – 8 saat sürer. Operasyon sırasında ağrı ya da acı hissedilmez.

AŞAMA 3: OPERASON SONRASI

İlk saç yıkaması operasyondan 3 gün sonra hastanemizde uzmanlarımız tarafından yapılır. Yıkama sırasında size nasıl yıkayacağınız ve kullanmanız gereken ürünler anlatılır. 10 – 12 gün boyunca özel ürünlerle size anlatılacağı şekilde yıkama yapmanız gerekmektedir.

Operasyon sonrasında size verilen kurallara uymanız sonucun başarıya ulaşması açısından çok önemlidir. Reçetenizde bulunan ilaçları talimatlara uygun şekilde kullanmalısınız. 15 gün spor yapmamalı, darbe ve travmadan uzak durmalı, denize ve ya havuza girmemelisiniz. “Operasyon Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?” başlığından yapılmaması gerekenlere ulaşabilirsiniz.

AŞAMA 4: SAÇLARIN BÜYÜME SÜRECİ

Operasyondan sonraki bir ay içinde ekilen saçlar dökülür. Bu, her hastanın bu dönemi mutlaka yaşayacağı anlamına gelmez ancak oluşması çok normaldir. Ekilen saç tellerinin bir kısmının veya tamamının düşmesi hiç sorun değildir. Bu operasyon sonrası normal bir evredir.

3. aydan itibaren, ekilen saç yavaş yavaş büyür ve kafa derisine çıkar. Saçların büyümesini siz de kolayca gözlemleyebilirsiniz. Kişinin bünyesine, beslenmesine ve yaşam şartlarına bağlı olarak saçların çıkma süreci değişir. Tüm köklerin çıkması 12 aylık süreçte tamamlanır.